Ania Grzybowska

TANCERKA, INSTRUKTORKA ZOUK’A

Ania Wierzchnicka

Ania Wierzchnicka

Ania nie należy do osób, które tańczą ‘od dziecka’. Rodzice zamiast do szkoły baletowej, wysłali ją do szkoły sportowej o profilu pływackim. Pływanie pokochała, ucząc się przy okazji systematyczności, pokory i walki w pokonywaniu swoich słabości.

W szkole średniej podziwiała koleżanki, które umiały ładnie tańczyć, jednak jej samej nie starczyło odwagi, aby dołączyć do grona tancerek. Dopiero będąc studentką zdecydowała się zapisać na pierwszy kurs salsy, który całkowicie odmienił jej życie. W Londynie, na swoim pierwszym kongresie salsowym, po raz pierwszy zetknęła się z zoukiem. Wywarł on na niej niesamowite wrażenie. Fascynacja tym tańcem spowodowała, że Ania zaczęła uczestniczyć w kongresach i warsztatach zoukowych, dzięki czemu zdołała poznać i zrozumieć niuanse tego brazylijskiego tańca.

Ania na zajęciach cierpliwie tłumaczy technikę, która jest podwaliną tego pięknego tańca. Zwraca również uwagę na możliwe wersje figur i różnorodność stylingu.

Jako tancerka i instruktorka uważa, że taniec jest wolnością. Każdy powinien wyrażać w tańcu siebie oraz być indywidualistą – w tym wyraża się piękno.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.