Ricardo Lara

TANCERZ, INSTRUKTOR BACHATY, LATIN BODYMOVEMENT

Ricardo Lara

Ricardo urodził się w Meksyku. W wieku 19 lat przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął stawiać swoje pierwsze salsowe kroki. Po ukończeniu kursu na instruktora salsy w Salsa Xplosion Dance Studios w Miami w 1999, zaczął uczyć i występować w stanie Indiana, w którym mieszkał przez 17 lat. Prowadził tam zajęcia w Dan O’Day Dance Studio w Mishawace i uczył w Goshen College oraz w Indiana University of South Bend. Nawiązał również współpracę z University of Notre Dame jako choreograf na corocznym studenckim występie Latin Expressions podczas święta kultury latynoskiej. Ricardo brał także udział w konkursach tańca latynoskiego, zajmując 2. miejsce w konkursie Bailando con Verizon Wireless w Chicago w 2011 roku.

Wciąż poszukując nowych inspiracji, szkolił się u najlepszych salseros, miedzy innymi Zulmary Torres i Abela Pena, trzykrotnych mistrzów świata w salsie.

Ricardo tańczy głównie salsę LA charakteryzującą się widowiskowością i szybkością, elementami akrobatycznymi i wielokrotnymi obrotami. Uwielbia bachatę, merengue, cumbię i puntę. Jako instruktor wnosi ogromną dawkę pozytywnej energii i prawdziwy, niemożliwy do podrobienia “sabor” ;)

Na tej stronie nie można dodawać komentarzy.