Ilona Raczyńska

TANCERKA, INSTRUKTORKA JAZZ, BROADWAY DANCE, AFRO JAZZ, BURLESKI

Ilona Raczyńska

Ilona Raczyńska

Prywatnie dziennikarka trójmiejskich mediów, taneczną pasję od zawsze traktuje na równi z pracą. Od najmłodszych lat poznawała przeróżne style i techniki taneczne. Rozwijała się podczas warsztatów u instruktorów polskich i zagranicznych. To pomogło jej sprecyzować, że w różnych odsłonach tańca jazzowego znajduje wspólny mianownik dla własnego tańca.

I tak nieprzerwanie, od lat szkoli swoje umiejętności na licznych warsztatach i w szkołach tańca w Polsce i za granicą. Angażuje się także w organizację wydarzeń promujących taniec w Trójmieście.

W 2009 roku ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o kierunku taniec jazzowy, prowadzony przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Zgłębiała rozmaite techniki taneczne, m. in.: jazz, modern, klasykę, step, broadway jazz, afro prowadzone przez znanych i cenionych pedagogów. Zgłębiała również teorię podczas m.in.: rytmiki, pedagogiki, anatomii, historii muzyki rozrywkowej czy historii tańca. Dwuletni kurs, który uważa za jeden z najlepszych wyborów swojego życia ukończyła broniąc pracę dyplomową pt.: „Wpływ afrykańskich korzeni na rozwój tańca jazzowego” pod kierunkiem Piotra Galińskiego. W rezultacie uzyskała dyplom instruktora tańca jazzowego wydany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jako instruktor stara się być wszechstronna dlatego skupia się na kilku stylach: jazzie, broadway dance, burlesce i afro jazzie. Ale jest wciąż otwarta na poznawanie nowych styli. Swoich kursantów nieustannie otwiera na nowe, inspirujące i kreatywne wyzwania.

Na tej stronie nie można dodawać komentarzy.